Yatırımcı İlişkileri

Sıkça Sorulan Sorular

Değerli Tüketicimiz,

Ürünlerimizde ve hammaddelerimizin  hiçbirinde domuz yağı ve türevi katkılar, ve helale uygun olmayacak şekilde alkol veya başka girdi bulunmamaktadır. 

Ürünlerimizin içerisinde kullanılan jelatin ise sığır jelatinidir.  Kervan Gıda olarak kullandığımız jelatinlerin hepsi %100 sığır derisinden elde edilmekte olup, helale uygun olmayacak şekilde hayvanın başka bölümleri kullanılmamaktadır. Jelatin tedarikçilerimizin hepsi helal belgesine sahiptir ve helal uygunluk denetimine tabidir. Şoksuz kesim beyanları dahi bulunmaktadır. İslami şartlara uygun kesimleri yapılmaktadır. Jelatin üretimini kendimiz yapmıyoruz , tedariğini onaylı tedarikçilerimizden yapılmaktadır. Kervan Gıda olarak jelatin tedarikçilerimizi bizzat kendimiz üretim tesisleri görülüp,  denetim ile onaylanmıştır.

Firmamızın helal prosedürü ve helal sertifikaları mevcut olup, yıllık periyotlarda bir çok otoriteden helal denetimleri geçirmektedir. Her bir hammaddemiz için tedarikçilerimizden helal sertifikaları talep edilmekte olup, helal  olmayan hammadde prosedürümüz gereği fabrikalarımızda kullanılmamaktadır. Her iki fabrikamızın helal sertifikası sitemizde mevcuttur. 

Şellak E 904 olarak ifade edilen katkı maddesi Türk Gıda Kodeksi Katkı Maddeleri Yönetmeliğince izin verilen bir katkı maddesidir. Şellak E 904  bizim ana hammaddemiz olmayıp, kaplama yağımızın bir içeriğidir.

 

Dünyada kabul görmüş 3 Helal otorite olan JAKIM, MUI ve WHC (World Halal Council) Şellak E 904 helal prosedürlerine uygun olarak üretildiğinde helal olarak kabul edilmektedir.  Firma olarak tüketici geri bildirimlerini önemsiyoruz. Arge departmanımız konu ile ilgili çalışmalarına hız vermiş olup, yakın bir zamanda ilgili üründe şellaksız hammaddeye geçiş yapılacaktır.

 

Kervan Gıda olarak her bir hammaddemizi ve tüm tedarikçilerimizi sizler için özenle seçiyor, Helal ve Tayyip gıdayı önemsiyoruz. Firmamızın helal prosedürü ve helal sertifikaları mevcut olup, yıllık periyotlarda bir çok otoriteden helal denetimleri geçirmektedir.

KERVAN GIDA olarak, öncelikle genetiği değiştirilmiş gıdalar ve genetiği değiştirilmiş gıda bileşenleri konusundaki incelemeleri ve analizleri hassasiyetle yürüttüğümüzü sizlere bildirmek isteriz.

Ürünlerinizde kullandığımız tüm hammaddeler için tedarikçilerimizi sorgulamaktayız;  hammaddelerinde genetiği değiştirilmiş bileşen  (GDO )bulunmadığına dair deklarasyon almaktayız.   Ayrıca her yıl hammaddelerimizi doğrulamak için akredite bir dış laboratuvarda testler yaptırmaktayız.

Ülkemizde genetiği değiştirilmiş gıdalar ve genetiği değiştirilmiş gıda bileşenleri yasak olup, hammadde ve ürünlerimizde bulunmadığını  beyan ederiz.

Bebeto ürünlerine Bebetoshop, Trendyol, N11, Banabi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kervan gıda olarak geniş ürün portföyüne sahip olup,  Jelly, Marshmallow, Licorice, Sakız, Jelly Bean, Sert şeker ürünleri üretmektedir.

Licorice diye isimlendirdiğimiz ürünlerimizin içerisinde buğday unu mevcuttur. Bu sebeple içerikte buğday ununu  etiketleme mevzuatına uygun olacak şekilde koyu punto ile yazıyor ve  alerjen uyarısı yapıyoruz.

Licorice hariç diğer ürünlerimizin içerisinde Buğday unu bulunmamaktadır. Fabrikalarımızda licorice ürünlerimizin üretildiği hatlar diğer hatlardan tamamen ayrı olup, alerjen yönetimi , temizlik prosedürleri ve politakalarımız ile süreci en iyi şekilde yönetmekteyiz. Ancak tüketicilerimizi korumak amaçlı ambalaj üzerinde gluten izi içerebilir ifadesine yer veriyoruz. Licorice hariç ürünlerimizde gluten alerjen seviyesi 20 mg/kg altındadır.

Kervan gıda olarak ürettiğimiz ürünler özel tüketim amaçlı çölyak diyet ürünleri değildir.

Vejeteryan jelly ürünümüz yok, vegan pektinli jelly ürünümüz var. Licorice ürünlerimizin büyük çoğunluğu vegan diyetine uygun ürünlerdir. Firmamızda ki vegan / vejeteryan ayrımı ürünlerin kaplamasında kullanılan parlatma ajanı balmumundan kaynaklanmaktadır. Özel vegan diyetine uygun ürünlerimiz için Uluslararası geçerliliği olan Vegetarian Society U.K kuruluşundan vegan sertifikamız mevcut olup, denetimli güvenilirliği sağlanmış ürünlerimizi müşterilerimizin hizmetinize sunuyoruz.

Kervan Gıda olarak her bir hammaddemizi ve tüm tedarikçilerimizi sizler için özenle seçiyor, Helal ve Tayyip gıdayı önemsiyoruz. Ürünlerimizin hiçbirinde domuz yağı ve türevi katkılar, helale uygun olmayacak şekilde alkol, enzim veya başka bir hammadde kullanmıyoruz. Ürünlerimizin içerisinde kullanılan jelatin islami şartlara uygun şekilde %100 sığır derisinden elde edilir. Jelatin tedarikçilerimizin hepsi helal belgesine sahiptir ve helal uygunluk denetimine tabidir. Şoksuz kesim beyanları bulunmaktadır. İslami şartlara uygun kesimleri yapılmakta olup, helale sürecine uygun olmayacak şekilde hayvanın başka bölümleri kullanılmadan elde edilmektedir.  Kullandığımız jelatine ait analiz raporu ektedir.

Firmamızın helal prosedürü ve helal sertifikaları mevcut olup, yıllık periyotlarda bir çok otoriteden helal denetimleri geçirmektedir. Her bir hammaddemiz için tedarikçilerimizden helal sertifikaları talep edilmekte olup, helal  olmayan hammadde prosedürümüz gereği fabrikalarımızda kullanılmamaktadır. Fabrikalarımızın helal sertifikalarını www.kervangida.com internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kervan Gıda şekerleme sektöründe geniş ürün portföyüne sahip, yüksek ürün kalitesi ve gıda güvenliği tedbirlerine ek olarak etik çalışma prensiplerini ve çevreye duyarlılığı önemseyen; dünyanın her bir noktasındaki siz tüketicilerimiz için üretim, paketleme, dağıtım ve satış noktalarına kadar tüm zincirde ürün ve hizmet standartları konusunda oldukça hassas bir firmadır.

 

BRC, IFS, AIB, ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 45001, ISO 50001 uluslararası geçerliliği olan kalite belgelerine sahip olup, sosyal uygunluk kapsamında her yıl SEDEX ve WCA gerekliliklerine göre denetlenmekte ve denetimlerden alınan başarı ile sizlerin güvenini titizlikle korumanın gururunu yaşamaktayız.

 

Sertifikalarımıza www.kervangida.com internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Yardımcı olabileceğimiz başka bir durum olması halinde memnuniyetle sizlerle ilgilenmek ister, iyi günler dileriz.

Alerji hassasiyeti olan tüketicilerimizin korunmasını sağlamak KERVAN GIDA’nın gıda güvenliği ile ilgili hedeflerinden biridir.

Bu nedenle, KERVAN GIDA, alerjen politikasında ürün ambalajlarında ve beyanlarında tüm alerjenleri açık şekilde bildirmeyi; ayrıca tüm süreçlerinde alerjenlerin çapraz bulaşmasını engellemeyi taahhüt eder.

Firmamızın Alerjen Yönetimi Prosedürü ve Alerjen Kontrol Talimatı mevcuttur. Tüm tedarikçilerimizden tüm hammaddeler için alerjen deklarasyonları ve ürünlerine& hammaddelerine dair bilgi formları talep edilerek alerjen durumları ile ilgili taahhüt alınmaktadır. Tesisimizde Licorice ürünlerinde buğday unu kullanıldığı için gluten alerjeni mevcuttur. Licorice ürünlerinin üretildiği ve paketlendiği hat diğer hatlardan tamamen ayrıdır; ayrıca un deposu diğer tüm hammadde depolarından ayrıdır. Alerjen yönetimi prosedürümüzün ekipman, kıyafet ayrımı; temizlik uygulamaları ve diğer tüm gerekliliklerine uyulmaktadır.

  • Yumuşak Şeker (Jelly)

Optimum 25 ®C, 40% bağıl nemde depolanmalıdır.

Sıcaklık 15®C-30®C, Bağıl Nem 30%-60%

  • Marshmallow

Optimum 20 ®C, 40% bağıl nemde depolanmalıdır.

Sıcaklık 15®C-25®C, Bağıl Nem 30%-50%

  • Şekerli Sakız

Optimum 25 ®C, 40% bağıl nemde depolanmalıdır.

Sıcaklık 15®C-30®C, Bağıl Nem 30%-60%

  • Licorice

Optimum 25 ®C, 40% bağıl nemde depolanmalıdır.

Sıcaklık 15®C-30®C, Bağıl Nem 30%-60%

  • Jelly Bean

Optimum 20 ®C, 40% bağıl nemde depolanmalıdır. Sıcaklık 15®C-25®C, Bağıl Nem 30%-50%

 Vejeteryan jelly ürünümüz yok, vegan pektinli jelly ürünümüz var. Licorice ürünlerimizin büyük çoğunluğu vegan diyetine uygun ürünlerdir. Firmamızda ki vegan / vejeteryan ayrımı ürünlerin kaplamasında kullanılan parlatma ajanı balmumundan kaynaklanmaktadır. Özel vegan diyetine uygun ürünlerimiz için Uluslararası geçerliliği olan Vegetarian Society U.K kuruluşundan vegan sertifikamız mevcut olup, denetimli güvenilirliği sağlanmış ürünlerimizi müşterilerimizin hizmetinize sunuyoruz.

 

Siz tüketicilerimize yüksek meyve sulu ve doğal bitki özlü renklendiriciler içeren yumuşak şekerleme ürünlerimizi güvenle sizlere için sunuyoruz.

Satın alınan ürün içerisindeki renklendiriciler doğal renklendiricilerden oluşmaktadır. Hiperaktivite uyarısı gerektirmeyen, çocukların üzerinde dikkat eksikliği ve bozukluğuna sebebiyet vermeyen renklendiriciler içeriğinde mevcuttur.  Üründe kullanılan renklendiriciler sırası ile Sade Karamel, Lutein, Paprika Ekstraktı ve Klorofilinlerin Bakır Kompleksleri’ dir. 

Kervan Gıda 2020 yılından itibaren Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir ve hisse sembolü KRVGD’dir.

Kervan Gıda’nın ödenmiş sermayesi 240.000.000 TL olup  her biri 1 TL nominal değerli 240.000.000 TL adet nama yazılı paya bölünmüştür.

Kervan Gıda’nın konsolide finansal sonuçları SPK gerekliliklerine uygun olarak Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’na (UFRS) göre Türk Lirası olarak hazırlanmaktadır.

Kervan Gıda finansal sonuçlarını üçer aylık dönemler itibarıyla açıklamaktadır.

Kervan Gıda mali yılı Ocak-Aralık dönemlerini kapsamaktadır.

Şirketimizle ilgili olarak her türlü bilgi için +90 (212) 876 01 63 numaralı telefondan Yatırımcı İlişkileri bölümü ile iletişime geçebilir ve/veya yatirimci.iliskileri@kervagida.com adresine e-mail ile sorularınızı iletebilirsiniz.

× Whatsapp İletişim Hattı