Ülkeye İhracat
1
Üretim Tesisi
1
Fabrika
1

Dünyada Kervan

Türkiye’nin dört bir yanındaki tüketicilerle buluşan Kervan Gıda, sıra dışı bir başarıya imza attı ve 2022 itibariyle Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi unvanına ulaştı. Dünyada ise en çok çeşit üreten yumuşak şeker firması oldu.

2013 yılında ABD pazarına hızlı bir giriş yapan Kervan Gıda, dünyanın en büyük market zincirlerinden biri olan ABD’li Wallmart’ın en önemli küresel tedarikçilerinden biri haline geldi. Wallmart, raflarında yer alan Bebeto marka ürünlerin yanı sıra kendi özel markalı ürünlerinde de Kervan Gıda kalitesini tercih etti.
Kervan Gıda, ABD’deki başarısının ardından 2016 yılında İngiliz markası Dexters’ı satın alarak, bu bölgedeki gücünü artırdı. Devamında Almanya’da bir ortaklık gerçekleştirerek Bebeto markasının Avrupa pazarlarında yaygınlaşmasını sağladı.
2019 yılında Kervan RS ile Rusya pazarına giren Kervan Gıda, 2020 yılı sonunda ülkemizde başarıyla halka arz edildi. Halka arzın hemen sonrasında yaptığı hamle ile Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchów ve iştiraki PWC Odra’nın hisselerini satın aldı.
2022 yılı itibarıyla Kervan Gıda; ‘‘Dünya’nın en iyi 100 şekerleme şirketi’’ arasında kendi kategorisinin 6’ncı, genel kategoride 82. Sırada yer alıyor.
Günümüzde dünyanın en büyük market zincirleri ve markaları özel markalı ürünlerinde Kervan Gıda’nın bilgi, birikim ve gücünden yararlanıyor. Sadece üretim hacmini ve satışlarını artırmaya değil, sürdürülebilir kalkınma sorumluluğunu da etkin bir biçimde sürdürüyor. Kervan Gıda Tüm tesislerinde ve satış şirketlerinde 3500’e yakın kişiye istihdam sağlıyor.
Uzun yıllara dayanan deneyimi ve tüm paydaşlarına duyduğu sorumluluk, kesintisiz inovasyon yatırımları, insana ve insan sağlığına saygılı üretim felsefesiyle Kervan Gıda, 2030 yılında kendi alanının dünyanın en başarılı 3 firmasından biri olma hedefine emin adımlarla koşuyor.
× Whatsapp İletişim Hattı